A díszhalak, csigák és garnélák személyesen vehetőek át üzletünkben. Élő állatot NEM szállítunk ki!

Kínai paradicsomhal – Macropodus opercularis

1.200 Ft

A díszhalak, csigák és garnélák személyesen vehetőek át üzletünkben.

Élő állatot NEM szállítunk ki!

In stock

SKU PARADICSOM2425 Kategóriák , ,

A díszhalak, csigák és garnélák személyesen vehetőek át üzletünkben.

Élő állatot NEM szállítunk ki!

 

Hosszúkás, elég erőteljesnek hat, oldalt elöl kevéssé, hátul jobban lapított. A páratlan úszók és a hasúszók – elsősorban a hímeknél – hosszú fonalakban végződnek, a farokúszó első és utolsó néhány sugara szintén hosszan megnyúlt.  Rendkívül dekoratív, fényes kékeszöld alapon több vörös keresztsáv látható rajtuk, a hím torka és hasa ívásidőben bársonyfekete. A kopoltyúfedőkön, amelyek izgalmi állapotban elállnak, vörös szegélyű kékeszöld folt van. Az úszók kékesek vagy vörösek, és sok kék vonás és szegélyrész díszíti őket. A hím színezete élénkebb, ajka kifejezetten duzzadt. A nőstény inkább szürkésbarna tónusú, de rajta is ugyancsak megfigyelhetőek a kék és piros keresztsávok.

A hőmérséklet tekintetében egyáltalán nem kényesek, fűtetlen szobai akváriumban is kiválóan tarthatóak. Bár nagyon jól viselik a magasabb (27-30 °C) hőmérsékletet is (azonban ez élettartamukat rövidítheti), ha a természetes körülményeknek megfelelően kívánjuk gondozni paradicsomhalainkat, inkább a hűvösebb vizet részesítsük előnyben. Ettől függetlenül megállapítható, hogy ugyan élőhelytől függően, de 10 és 30 °C közötti hőmérséklet-tartományban is találtak már belőlük a természetben. Nyáron kitűnően gondozhatóak szabadtéren, kertben elhelyezett medencékben, tavakban. A természetes táplálék és napfény hatására impozáns színeket ölt. Akváriumukat bátran növényesítsük, szívesen úszkálnak ugyanis hínárok és más vízinövények levelei között. Egyébiránt kedvünkre dekorálhatjuk akváriumukat, de érdemes megjegyezni, hogy a sötét aljzat és az úszónövények kiemelik színeiket és fokozzák biztonságérzetüket. Aktív halak, általában sokat tartózkodnak az akvárium előterében, ahol jól megfigyelhetjük őket. Etetésük is teljesen problémamentes, szinte bármilyen tápot szívesen fogyasztanak, mohón táplálkoznak. Felső állású szájuk felszíni táplálkozáshoz alkalmazkodott, adhatunk nekik lemezes és granulált tápokat, fagyasztott és élő eledeleket egyaránt, szinte minden gyakran használt díszhaleleséget elfogyasztanak.

Tán egyetlen hátulütője a fajnak a viszonylag támadékony magatartása, bár ez relatív, és sokszor egyedfüggő. Ha kellő hely áll rendelkezésükre, akkor nem kell sok problémával számolnunk. Arra ügyeljünk, hogy túl apró halak ne kerüljenek melléjük, melyekben esetleg kárt tehet, illetve sok hím egyedet ne zsúfoljunk össze. Kisebb akváriumban érdemes egy hímet tartani, vagy egy hímet és 2-3 nőstényt. 100-150 litertől már több hím is problémamentesen megfér egymással, túlontúl szűk helyen viszont a nőstények is idegesebbek lehetnek. Lehetőleg 75-80 liternél kisebb akváriumba ne kerüljenek. Társhalai lehetnek hasonló méretű fajok: dániók, nagyobb razbórák, díszmárnák, gurámik, díszcsíkok és harcsák mind remek választást jelentenek, de társas medencében gond nélkül együtt tarthatjuk őket közepes-nagyobb és nem fátylas elevenszülőkkel (pl.: xifó) és lazacokkal (pl.: rózsalazac, fekete tetra), békésebb sügérfélékkel (pl.: vitorláshal, meggyhasú sügér) egyaránt.